ŠANOV 1

31. srpna 2007 v 10:36 | BaRry |  Punkový skupiny
první sestava
Šanov 1 vznikl v roce 1987 Pavlem Báčou (basovka, zpěv) a Pavlem Kyselkou (bubny), po týdnu zkoušení se k nim přidal Petr Čermák (kytara). Šanov 1 je "čtvrť v Teplicích, tam také žili všichni zakládající členové." Dlouhou dobu kapela pouze zkoušela a na veřejnost se neodvážila jít. Po vojně se ještě přidal Karel Kalousek (kytara, zpěv) a Šanov vyrazil na svůj první koncert, který se uskutečnil v Praze na Strahovských kolejích v listopadu roku 1987 v klubu 011. V těchto začátcích se jejich manažerem stal Petr Růžička. Poté kapela odehrávala mnoho koncertů, jak v ČR, tak i v zahraniční, pro příklad v Berlíně.


Na konci roku 1987 nastoupil do kapely Radovan Uhlíř (zpěv, baskytara, ex-Chaos, Hluchý telefon, F.P.B). Kyselku nahradil Julek Horváth (bicí, ex-Svaz Ácek, F.P.B., Už jsme doma), protože musel odejít na vojnu. Petr Čermák, též odešel, ale kvůli neshodám s Petrem Růžičkou. Po těchto výměnách vypadá sestava tedy takto: Pavel Báča (basovka, zpěv), Julek Horváth (bicí), Karel Kalousek (kytara, zpěv) a Radovan Uhlíř (zpěv).


Dá se říci, že přišla kapela, která měla promyšlenou hudbu a texty. Jejich hudba měla náboj a nebyla jednoduchá. Někdy jejich agresivní styl zašel až do HC, ale kapela s HC nechtěla mít nic společného. Texty byly založeny na pravdě, někdy zašly, až provokativně daleko.


Někdy v roce 1988 bylo vydané živé demo Konec světa. V polovině roku 1988 odchází Bača a Horváth do kapely Divize T. Uhlíř se oženil a převzal příjmení manželky - Šantrůček, po odchodu Bakči si vzal na starosti basovku. Na bicí začal hrát Milan Pištěk (ex-Hobbit).
Někdy v roce 1989 vychází další live demo. V říjnu 1989 se kapela zúčastnila Punkednu na Žofíně v Praze.


V roce 1990 vyšla první studiová nahrávka Konec světa. Po vydání druhého alba On The Shit odchází Kalousek a zakládá kapelu Dixie 45 a nahrazuje ho mladší bratr Štantrůčka - Marek Uhlíř.


V roce 1995 se Kalousek vrátil a Marek tedy odchází. V tomto roce vyšlo album Eso 55. V roce 1996 se kapela rozpadla.


V roce 1998 vyšlo album Poslední svět, je to výběr z předešlých desek. Kapela znovu začala koncertovat v sestavě Pištěk, Šantrůček a Luděk Pýcha (ex Do Řady!). Tato sestava trvala velmi krátce, už po několika koncertech vznikla nová: Šantrůček (basovka, zpěv), Miroslav Vosička (basovka, zpěv), Jiří Ditrich (kytara) a Dan Mestka (bicí).


V roce 2000 se sestava znovu mění nový kytarista byl Martin Kredba a za bubny zasedl Vlastimil Fridrich. V roce 2002 vyšlo album Acid Mouse. Novým kytaristou se stal Daniel Král (zároveň MZH).


V roce 2003 oznámil bicman odchod a přišel Richard Šimeček. V září vyšlo album Stejný krysy jako kdysi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Barry Barry | Web | 21. dubna 2008 v 20:58 | Reagovat

vzpomínka na mládí

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama