PLEXIS

31. srpna 2007 v 10:34 | BaRry |  Punkový skupiny
Vše začalo Petrem Hoškem (Sidem), který si kolem 14-ti let poslechl nahrávky kapely Sex Pistols, tím se jeho život změnil a on se zaměřil na punk. Své okolí též dostával do punku.
V roce 1984 se tedy zrodila kapela Plexis. Dalo by se říci, že vznikla první pražská punková kapela (ale to jen pro ty, kteří nepočítají Energii G). Díky Plexis (Sidovi) se zrodily kapely například A 64, Suchý mozky.. Ale zpět k Plexis, vznik vypadal asi takto: Sid sehnal lidi, hrálo se tedy v sestavě - Petr Hošek (zpěv, kytara), Áda Vitáček (bicí), Marek Sibřina (basovka, zpěv) a Martin Bíňovec (kytara). Název vymyslel Sid, který si pohrál s názvy jeho oblíbených kapel a to Sex Pistols a Exploited, texty skládal též on s motivy hospody, piva,... Kapela odehrála svůj první koncert na fesťáku v Českém Meziříčí. Pak nastoupily tři neoficiální akce (dva koncerty v Praze Na Chmelnici byly vyprodané). V roce 1985 se změnila sestava Petr Hošek (zpěv, kytara), Áda Vitáček (bicí) a Pavel Brož (basovka). Poté odehráli šest koncertů, na některých jim hostoval Jan Haubert z Visacího zámku. Ke konci roku 1985 se kapela rozhádala a rozpadla.
Tři roky nebylo o kapele slyšet. V těchto třech letech se odehrál pouze Sidův odchod na vojnu, uvolněnka do Prahy, mejdan, skok z okna, umělý kolenní kloub a propuštění z vojny. Po třech měsících po úrazu začal Sid basovat v kapele Do Řady!, také to zkoušel v kapele Wanastowi vjeci.
V roce 1988 se potkal s Vitáčkem a společně s basákem P.B.CH. si zahráli pár songů od Plexis. Po několikáté přišla myšlenka znovuzrodit kapelu Plexis. Ta se vyplnila v sestavě Sid (zpěv), Pavel Brož (basovka), Jan Jukla - "Johny Chaos" (kytara, ex-P.S., ex-Suicidal Commando) a samozřejmě Áda Vitáček (bicí). V této době hrál Sid zároveň v HC kapele Michael´s Uncle, která ho taky přiblížila k metalu. Pro fanoušky Plexis to bylo nemilé překvapení uslyšet Plexis, které zapadali do tvrdšího žánru. Po nějaké době nahrál Plexis tři alba, které se velmi dobře prodávaly. V roce 1989 groupa vyhrála soutěž "Objev roku".V půlce roku 1990 se kapela rozpadla kvůli drogové závislosti Vitáčka a Johnyho.
V tomto období není přesně řečena sestava, ale víme, že začala kapela koncertovat v zahraničí. Nejspíše se znovu kapela rozpadla a znovu se dala dohromady (nebo ji dal dohromady Sid) v roce 1996, kdy nastupuje znovu jako punková kapela, bohužel to, ale asi dlouho nevydrželo. V roce 1998 se objevuje v kapele kytarista Zdeněk Petr, který zároveň hrál v kapele P.S.

Poslední sestava, kterou jsem našla vypadá takto:
Petr Hošek - basovka, zpěv
Zdeněk Petr - kytara, zpěv
Dušan - Lébl - kytara, zpěv
Martin Švec - bicí

1.10.2004 v Abatonu oslavili Plexis 20 let. Přišly jim popřát kapely jako Green Monster, S.P.S., E!E, Apple Jujce.. a další
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama